top of page
Hospital

Lašinės infuzijos

Infuzinė terapija 

 

Infuzinė terapija (toliau - IV, lašinės infuzijos) – tai gydymo metodas, kurio metu medikamentai, mineralai ir/ar mikroelementai patenka tiesiogiai į kraujotaką, aplenkdami virškinimo sistemą. Tai yra efektyvus būdas, padedantis greičiau įsisavinti ir panaudoti trūkstamas medžiagas, atstatyti organizmo skysčių balansą ar gauti reikalingus vaistinius preparatus. 

Lašinės infuzijos gali būti taikomos sergant įvairiomis ligomis, pavyzdžiui esant geležies stokos anemijai ar sutrikusiam elektrolitų balansui po ūmaus vėmimo. Taikant šį gydymo metodą, organizmas gali būti papildomas ir trūkstamais vitaminais, pacientams kurie negali įsisavinti šių medžiagų vartojant jas įprastu (peroraliniu) būdu ar su maistu.

Infuzinė terapija gali būti skiriama pasikonsultavus su šeimos ar vidaus ligų gydytoju, esant tokio gydymo indikacijoms. Terapijos trukmė priklauso nuo paciento ligos ir gydymo poreikių, dažniausiai lašinės skiriamos nuo 1-os iki 5-ių dienų. Kiekvienu atveju lašinės sudėtis vertinama individualiai. Procedūros trukmė vidutiniškai užtrunka apie 1-2 valandas. 

Jeigu turite klausimų ar norėtumėte pasikonsultuoti, ar IV terapija būtų tinkama Jūsų atveju – kreipkitės nurodytais kontaktais ir registruokitės šeimos ar vidaus ligų gydytojo konsultacijai. Mielai atsakysime į visus iškilusius klausimus. 

 

Infuzinė terapija gali būti skiriama įvairiais atvejais, dažniausiai ligų sukeltų simptomų lengvinimui, esant mineralų ar kitų mikroelementų trūkumui, rečiau – profilaktiniais tikslais. 

Pavyzdžiui, lašinių infuzija yra puikus metodas gydant dehidrataciją, sukeltą žarnyno infekcijos, kai pasireiškė ūmus vėmimas ir/ar viduriavimas, kurių metu organizmas neteko didelio kiekio skysčių ir mikroelementų (natrio, kalio, chloro, kt.). Taip pat gydymas gali būti taikomas ir esant galvos svaigimo, skausmo, migrenos, ūmios alergijos atvejams, geležies stokos anemijai gydyti, dėl įvairių lėtinių ligų. 

IV terapija skiriama, kai yra vitaminų ir mineralų trūkumas, nepaisant vartojamų įprastų maisto papildų ar stengiantis juos gauti su maistu. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui negalint vartoti peroralinių vitaminų (dėl pykinimo, rijimo sutrikimų, kt.), lašinės infuzijos ypač praverčia ir praturtina organizmą reikiamomis medžiagomis leidžiant jas į veną.

Gyvenant spartų gyvenimo būdą, kuomet dominuoja greitas maistas, „darbas-namai“ režimas ir miego stygius, intraveninės infuzijos gali pasitarnauti profilaktiniais tikslais. Tokių lašinių paskirtis yra atstatyti organizme trūkstamų vitaminų, mineralų ir mikroelementų kiekį, padidinti energijos lygį, sustiprinti imunitetą. Tačiau reikia nepamiršti, kad toks gydymo būdas tik trumpalaikė priemonė atstatanti organizmo resursus ir kiekvienu atveju sprendimas gydyti – priimamas individualiai įvertinus situaciją. 

Kam skiriama infuzinė terapija?

Kokia lašinių sudėtis?

 

Infuzinė terapija skiriama gydytojui įvertinus Jūsų nusiskundimus, poreikius, ligos eigą, todėl lašinės sudėtis priklauso nuo norimo rezultato. Individualus vertinimas užtikrina didžiausią naudą Jums.

Dažniausios sudėtinės medžiagos lašinėje būna elektrolitai (tokie kaip natris, kali, chloras, kt.), mikroelementai (magnis, selenas, kt.). 

Kaip pasiruošti?

 

Specifinio pasiruošimo nereikia. Gydytojas paskyrė Jums šį gydymo būdą, įvertinęs Jūsų bendrą būklę, nusiskundimus bei tyrimų rezultatus, todėl belieka atvykti paskirtu laiku. 

Rekomendacijos prieš procedūrą:

  • Pavalgyti (siekiant užtikrinti organizmo energijos ir maistinių medžiagų pakankamą kiekį sklandžiam terapijos procesui palaikyti);

  • Vengti kofeino (likus kelioms valandoms iki procedūros rekomenduojama nevartoti kavos ar kitų kofeino turinčių produktų, dėl turimo dehidratacinio poveikio ir galimos sąveikos su mikroelementais); 

  • Išsirinkti patogius drabužius (siekiant patogumo procedūros metu, drabužiai turėti būti laisvi ir būtų lengvas priėjimas prie rankos infuzijai atlikti, ranka nesuveržta);

Siekiant užtikrinti geriausią gydymo rezultatą, nepamirškite individualių rekomendacijų, kurias pateikė gydytojas skirdamas jums gydymą lašinėmis infuzijomis. Kiekvienu atveju skiriamas gydymas atsižvelgiamas į Jūsų asmeninius poreikius.

Kiek užtrunka infuzinė terapija?

 

Vienos procedūros trukmė vidutiniškai užtrunka apie 1-2 valandas. Pilno kurso trukmė priklauso nuo paciento ligos ir gydymo poreikių, dažniausiai lašinės skiriamos nuo 1-os iki 5-ių dienų. Gydymo trukmė parenka gydantis gydytojas, atsižvelgiant į Jūsų nusiskundimus ir ligos eigą. 

Kaip elgtis po infuzinės terapijos?

 

Po atliktos procedūros, specifinių apribojimų nėra. Dažniausiai galima tęsti savo įprastą, kasdienę veiklą. Kai kuriais retesniais atvejais, žmonės gali jausti nedidelį bendrą silpnumą, kol organizme yra apdorojamos ir įsisavinamos naujai patekusios medžiagos. 

 

Registruokitės lašinės infuzijos terapijai

 

Kitos paslaugos:

bottom of page